Kuchnia idealna. Od projektu po realizację.

Kuchnia jest sercem każdego domu. To tutaj zaczyna się i kończy każdy dzień i każde przyjęcie.

Nieważne, czy jesteśmy zapalonymi kucharzami, czy okazjonalnie przygotowujemy posiłki w domu - kuchnia musi być przede wszystkim funkcjonalna.

Dodatkowo, jeżeli kuchnia jest otwarta na salon albo dostępna dla gości, powinna przy tym być estetyczna i wpisywać się w styl całego domu. Nawet jeżeli kuchnia jest urządzona w oddzielnym pomieszczeniu, powinna być ładna i praktyczna - spędzamy w niej przecież znaczną część życia.

Kuchnia jest ponadto (obok łazienki) najdroższym pomieszczeniem, jeżeli chodzi o umeblowanie i wyposażenie. Dzieje się tak, ponieważ każda kuchnia składa się z wielu elementów meblowych, jak szafki kuchenne, szuflady, półki, robocze blaty kuchenne, schowki typu cargo. Wyposażona jest również w liczne sprzęty kuchenne i agd, niezbędne do przygotowania posiłków oraz sprzątania, jak piekarnik, lodówka, zlewozmywak, zmywarka i wiele innych.

Pozorne oszczędności mogą być przy urządzaniu kuchni zgubne - zakładamy przecież, że ma ona służyć nam przez wiele lat. Nie warto zatem korzystać z najtańszych rozwiązań, które w perspektywie czasu wymagać mogą napraw lub wymiany, a to przecież generuje koszty. Nie ma też konieczności wykorzystania najdroższych elementów - można bowiem urządzić kuchnię praktyczną i ładną bez zbędnego nadwyrężania budżetu.

Warto zatem, przed przystąpieniem do aranżacji kuchni, dobrze przemyśleć jej funkcje, układ i wyposażenie. Trzeba przy tym zastanowić się, jak często gotujemy, czy przygotowujemy wystawne przyjęcia, czy ktoś -oprócz nas samych- korzystać będzie z tego pomieszczenia i w jakim zakresie?

Aranżacja kuchni jest procesem wymagającym dużego zaangażowania ze strony inwestora oraz poświęcenia czasu na dobranie odpowiednich mebli, sprzętów i wyposażenia. Trzeba przecież dobrze rozplanować ergonomię, wybrać odpowiednie materiały, a co najważniejsze - zakupić lub wykonać meble, w zależności od tego, czy kuchnia ma być urządzona w oparciu o systemowe rozwiązania i meble wolnostojące, czy ma zostać wykonana na wymiar - w stałej zabudowie. Wiąże się to także z przygotowaniem projektu, choćby podstawowego oraz znalezieniem stolarza, który wykona meble kuchenne zgodne z naszymi oczekiwaniami. Trzeba też pamiętać, że nie każdy stolarz meblowy podejmie się wykonania kuchni na wymiar, bez wcześniejszego projektu.


Projektowanie kuchni, podobnie jak aranżacja wnętrz jest skomplikowana pod względem wielości możliwych rozwiązań, doboru osprzętu, mebli i wyposażenia, dlatego warto skorzystać z pomocy zawodowców, którzy nie tylko przygotują projekt kuchni dostosowany do preferencji inwestora, ale także zajmą się profesjonalnym montażem mebli i podłączeniem sprzętów.

Dobrze opracowany projekt aranżacji kuchni powinien zawierać rzuty funkcjonalne obrazujące rozmieszczenie mebli kuchennych i sprzętów, przy uwzględnieniu potrzeb klienta oraz zasad ergonomii. Ponadto projekt kuchni na wymiar powinien przedstawiać na szczegółowych rysunkach wymiary mebli i sprzętów oraz kształty i format frontów meblowych wraz z opisem ich wykonania i wykończenia.

Ważnym elementem projektu jest także zobrazowanie wyglądu kuchni na rysunkach perspektywicznych oraz wizualizacjach. Wizualizacje kuchni wykonuje się w oparciu o uzgodniony już wcześniej plan funkcjonalny, po wstępnym uzgodnieniu stylu kuchni oraz kolorystyki mebli.

Projekty kuchni zawierają także zestawienie materiałowe i sprzętowe oraz kosztorys inwestorski wykonany w oparciu o proponowane rozwiązania.

Nasza pracownia stolarska oferuje wykonanie mebli kuchennych, zabudowy kuchenne oraz meble wolnostojące skrojone na miarę potrzeb i możliwości Klientów, wraz z montażem. Wykonujemy również profesjonalne, pełnobranżowe projekty kuchni i zabudów kuchennych.